Tej jesienie nie dopadła mnie żadna depresja ani zły nastrój, tylko… płatki owsiane. Jadam je nawet na śniadanie, choć na co dzień (aż wstyd przyznać) wypijam rano tylko filiżankę czarnej kawy. Odkąd jednak dopadły mnie płatki, dodaje je do wszystkiego –  jogurtu, serka, a jak już nie mam ochoty na nic więcej to… podjadam je bez niczego. Nic więc dziwnego, że płatki powędrowały także do mojego ciasta… 

SKŁADNIKI
KRUCHY SPÓD
200 g mąki pszennej
50 g brązowego cukru
120 g zimnego masła
1 jajko
skórka z tartej cytryny
DODATKOWO
ok. 400 g śliwek
20 g brązowego cukru
KRUSZONKA
100 g płatków owsianych
20 g cukru
50 g zimnego masła
10 g mąki

PRZYGOTOWANIE
Mąkę, cukier, masło i skórkę z cytryny siekamy nożem. Następnie dodajemy jajko i wyrabiamy do uzyskania jednolitej masy.
Ciastem wylepiamy formę do tarty i wstawiamy na 20 minut do lodówki, a następnie na 20 minut do zamrażalnika. Po tym czasie wstawiamy do piekarnika na 15 minut.
W tym czasie przygotowujemy kruszonkę z płatków owsianych. Mąkę siekamy z masłem, dodajemy cukier i płatki owsiane. Całość rozdrabniamy palcami, i wstawiamy do zamrażalnika.
Na podpieczonym spodzie układamy rozkrojone na pół śliwki (bez pestek). Posypujemy całość cukrem. Płatki wyciągamy z zamrażalnika, delikatnie raz jeszcze rozdrabniamy palcami i posypujemy śliwki.
Pieczemy w temperaturze 180 stopni C ok. 40 minut. 
Przepis na okrągłą formę o średnicy 22 cm

Smacznego!