500 g mąki pszennej lub chlebowej
300 ml letniej wody
łyżka suchych drożdży
łyżka cukru
łyżka miodu
łyżka soli
2 łyżki oliwy z oliwek + do wysmarowania miski i blachy
ok. 100 g migdałów
łyżeczka soli morskiej
ok. 300 g pomidorków koktajlowych
świeży rozmaryn 

DO PODANIA
oliwa z oliwek
sól morska w płatkach 

Do miski przesiewamy mąkę, wlewamy wodę, dodajemy drożdże, cukier, miód, sól i oliwę z oliwek. Całość mieszamy, i wyrabiamy do momentu połączenia się składników. 

Masa powinna zacząć odchodzić od ścianek miski. 

Na brzeg miski wlewamy łyżkę oliwy i podważając ciasto z każdej strony, pozwalamy, aby oliwa dostała się na ścianki i dno. Przykrywamy folią i wstawiamy na godzinę w ciepłe miejsce do wyrośnięcia. 

W tym czasie wrzucamy na gorącą patelnię migdały, po kilku minutach częstego podrzucania, lub mieszania, dodajemy sól i smażymy kolejne kilka minut. Migdały powinny się uprażyć na złoto-brązowy kolor i intensywnie pachnieć. Studzimy i siekamy na mniejsze kawałki. 

Gdy ciasto podwoi swoją objętość, przekładamy je na blachę wysmarowaną oliwą z oliwek (można ją wcześniej wyłożyć papierem do pieczenia), rozciągamy na całej długości blachy. 

Następnie skrapiamy ciasto kolejną porcją oliwy z oliwek, rozrzucamy przekrojone na pół pomidorki koktajlowe, rozsypujemy prażone migdały i świeży rozmaryn. Całość lekko dociskamy, aby pomidorki zatopiły się w cieście. 

Wstawiamy na ok. 15-20 minut do piekarnika nagrzanego do 220-230 stopni C.

Po upieczeniu skrapiamy oliwą z oliwek i posypujemy płatkami soli morskiej. 

Smacznego!