Co zrobić z nadmiarem produktów w kuchni? Oczywiście zamienić go w… proste ciasto.
Mąka kukurydziana w połączeniu z dżemem z brzoskwini i marakui, kilka minut miksowania i wychodzi delikatny biszkopt o owocowym smaku. Z 3 jajek uzyskacie małe ciasto na 4-5 osób, spokojnie jednak można upiec je z podwójnej ilości składników w standardowej tortownicy.
I jeszcze jedno, czym więcej dżemu tym ciasto jest bardziej wilgotne, a jeśli dodacie go mniej, ciasto bardziej wyrośnie. 

Biszkopt kukurydziany z dżemem 

3 jajka
80 g cukru
60 g mąki kukurydzianej
1/2 łyżeczki sody oczyszczonej
cukier waniliowy
skórka starta z 1 cytryny
200 g dżemu

Jajka oddzielamy od żółtek. Żółtka miksujemy z cukrem i cukrem waniliowym. Po kilku minutach powinny być prawie białe i puszyste.
Białka ubijamy na sztywno. Do ubitych białek dodajemy stopniowo żółtka i delikatnie miksujemy na najniższych obrotach, lub mieszamy szpatułką, aby całość nie opadła. Następnie, znowu partiami, wsypujemy przesianą mąkę kukurydzianą wraz z sodą i skórką startą z cytryny i znowu delikatnie na najniższych obrotach miksujemy.
Blachę smarujemy tłuszczem i posypujemy mąką kukurydzianą, pozbywamy się nadmiaru. Połowę ciasta wlewamy do blachy, delikatnie na ciasto wykładamy rozmieszany dżem, na koniec wylewamy resztę ciasta, tak aby przykryć w całości dżem.
Pieczemy ok. 35 minut w temperaturze 180 stopni.

Smacznego!