Jeden kęs wystarczy, aby poczuć ociekający po brodzie sok, aromatyczny miąższ, słodycz i delikatną kwasowość. Brzoskwinie to owoce same w sobie idealne. Czy mogą być jeszcze bardziej perfekcyjne? Tak! Przerobione na orzeźwiający sorbet powalą na kolana każdego. To zdecydowanie miłość od pierwszego liźnięcia. Gwarantuję, że raz przygotowany, zagości u was na długie lata, szczególnie w tak upalne dni jak teraz. 

SKŁADNIKI
2 kg słodkich dojrzałych brzoskwiń
2-3 łyżki miodu
sok z limonki
sok z cytryny
kieliszek nalewki brzoskwiniowej lub likieru
100 ml golden syrup 

PRZYGOTOWANIE

Owoce myjemy i pozbawiamy pestek. Układamy na blasze, polewamy miodem i wstawiamy do piekarnika nagrzanego do 180 stopni C na około 30 minut. Po wystudzeniu wraz z sokiem z cytrusów, alkoholem i golden syrupem miksujemy na puree w blenderze kielichowym lub ręcznym. Tak przygotowany mus wstawiamy do lodówki na kilka godzin. Gdy się schłodzi, przelewamy do sorbetiery i postępujemy według wskazówek producenta. Po przygotowaniu lodów w sorbetierze przekładamy je do pojemnika i wstawiamy na kilka godzin do zamrażalnika.

UWAGA: lody można przygotować również bez użycia sorbetiery. Schłodzone zmiksowane składniki przekładamy do pojemnika i wstawiamy do zamrażarki na kilka godzin. Podczas mrożenia przez pierwsze 4 godziny co 30 minut masę wyciągamy i miksujemy, by nie powstały kryształki lodu, sorbet był puszysty i idealnie formował się potem w gałki.

Smacznego!