SKŁADNIKI
MASA SEROWA

500 g trzykrotnie mielonego białego sera
100 g drobnego cukru
100 g masła
3 jajka
2 łyżki mąki pszennej
cukier waniliowy
MUS ŚLIWKOWY
400 g śliwek
cukier waniliowy
3-4 łyżki wody
10 g żelatyny
300 g śmietany 36%

PRZYGOTOWANIE
Do masła dodajemy cukier oraz cukier waniliowy i miksujemy całość na puszystą masę. Następnie, nadal miksując, dodajemy żółtka z trzech jajek, mąkę, a na koniec ser (partiami). Potem do białek dodajmy 3 łyżki drobnego cukru i ubijamy, aż powstanie sztywna piana.
Dodajemy ją do masy serowej, całość delikatnie mieszamy i przelewamy do tortownicy (ok. 22 cm), a potem wstawiamy na godzinę do piekarnika nagrzanego do 160 stopni C. Studzimy
w uchylonym piekarniku. Pozbawione pestek śliwki kroimy na mniejsze kawałki i dusimy z niewielką ilością wody przez kilkanaście minut. Gdy owoce zaczną się rozpadać i stanwać gęstą konfiturą, zdejmujemy je z ognia i miksujemy.
Żelatynę rozpuszczamy w dwóch łyżkach wody i odstawiamy na kilka minut, a potem delikatnie podgrzewamy, dodajemy do śliwek i odstawiamy do całkowitego wystudzenia.
Do śmietany dodajemy cukier puder i ubijamy na sztywno, dodajemy zmiksowane śliwki i całość delikatnie mieszamy. Tak przygotowany mus przelewamy na wystudzony sernik i wyrównujemy wierzch. Ciasto wkładamy do lodówki na 4-5 godzin.

Smacznego!