SKŁADNIKI
MASA SEROWA
500 g serka mascarpone
200 g słodkiej śmietany 30 %
200 ml mleka 
200 g jogurtu naturalnego 
100 g drobnego cukru
2 łyżki żelatyny
sok z 2 limonek
GALARETKA 
ok. 500 g śliwek 
220 ml wody 
1 łyżka brązowego cukru 
1 galaretka (najlepiej przezroczysta lub neutralna w smaku) 
PRZYGOTOWANIE
Galaretka: śliwki kroimy na ćwiartki, a potem wrzucamy do garnka, dodajemy łyżkę cukru i wlewamy 120 ml wody. Dusimy ok. 15 minut, aż owoce zaczną się rozgotowywać, a potem miksujemy całość blenderem. Galaretkę zalewamy 100 ml wrzącej wody, dokładnie mieszamy, a potem wlewamy do zmiksowanych śliwek i wstawiamy do lodówki, aby się dobrze schłodziła.
Masa serowa: mleko podgrzewamy w garnuszku, dodajemy żelatynę i dokładnie mieszamy do całkowitego rozpuszczenia. Następnie dodajemy jogurt, raz jeszcze mieszamy i odstawiamy do przestygnięcia. Mascarpone wraz ze śmietaną i cukrem ubijamy mikserem aż  masa zwiększy swoją objętość, stanie się puszysta i kremowa. Na koniec wlewamy do niej świeżo wyciśnięty sok z limonki i śmietanę z jogurtem. Całość delikatnie mieszamy rózgą.
Do tak przygotowanej masy dodajemy owoce i raz jeszcze mieszamy. Dodajemy 1/3 galaretki, delikatnie mieszamy, przelewamy masę do formy (tortownica ok. 23-25 cm) i wstawiamy do lodówki na 2 godziny. Po tym czasie na wierzch delikatnie wlewamy tężejącą galaretkę i ponownie wstawiamy całość do lodówki na ok. 5-6 godzin. 
Smacznego!