SKŁADNIKI
3 białka
100 g zmielonych migdałów bez skórki
200 g cukru pudru
50 g drobnego cukru
kilka kropel barwnika
KREM
100 g białej czekolady
70 g śmietany 36%
3 łyżki mielonego maku

PRZYGOTOWANIE
Makaroniki
: białka ubijamy na sztywno. Kolejno po łyżce dodajemy cały drobny cukier i miksujemy przez 5 minut na najwyższych obrotach. Zmielone migdały przesiewamy wraz z cukrem pudrem, dodajemy je do ubitych na sztywno białek i delikatnie mieszamy szpatułką, aby całość nie opadła.
Tak przygotowaną masę przekładamy do worka cukierniczego z okrągłą nasadką. Jeśli nie mamy maty do makaroników, wykładamy papierem pergaminowym blachę i delikatnie wyciskamy na nią okrągłe makaroniki (o średnicy ok. 3-4 cm), pozostawiając między nimi odstępy.
Tak przygotowane makaroniki odstawiamy na około godzinę do wysuszenia (są gotowe, gdy po dotknięciu nie kleją się do palca). Po tym czasie wstawiamy je do nagrzanego do 140-150 stopni piekarnika i pieczemy ok. 8-9 minut.

Krem: czekoladę rozpuszczamy ze śmietanką na parze, dodajemy mak. Mieszamy i odstawiamy do całkowitego wystudzenia. Gotową masę przekładamy do worka cukierniczego i przekładamy nią makaroniki. Wyciskamy krem na jednego makaronika i delikatnie dociskamy drugim.

Smacznego!