Lody z matchą na bazie mleka skondensowanego 

Jest coś magicznego w przygotowywaniu lodów w maszynie, a zwłaszcza w tak cudownym wynalazku jakim jest sorbetiera. Ruch mieszadła, dźwięk miksera, jednostajne, monotonne obroty. Uwierzcie mi, że przez niespełna 30 minut mogę stać jak zahipnotyzowany i obserwować, jak płynna słodka masa zmienia się w delikatne kremowe lody albo sorbety. Te na bazie mleka skondensowanego to jedne z moich ulubionych. Tym razem polecam je z dodatkiem zielonej sproszkowanej herbaty matcha, która przełamuje smak słodyczy i dodaje cudownego zielonego koloru. Musicie koniecznie ich spróbować! 

SKŁADNIKI
(z podanych składników wychodzi około 1 l lodów)

400 ml mleka skondensowanego
400 ml śmietany 36%
3 łyżeczki zielonej herbaty matcha 

PRZYGOTOWANIE

Mleko skondensowane mieszamy dokładnie z matchą za pomocą rózgi lub trzepaczki, aby herbata się rozpuściła. Wlewamy śmietanę i całość raz jeszcze mieszamy. Wstawiamy do lodówki na nie krócej niż 12 godzin. Po tym czasie, gdy będzie już należycie schłodzona, przelewamy ją do sorbetiery i postępujemy według wskazówek producenta. Po przygotowaniu lodów w sorbetierze przekładamy je do pojemnika i wstawiamy na kilka godzin do zamrażalnika.

UWAGA: lody można przygotować również bez użycia sorbetiery. Do mleka skondensowanego wymieszanego z matchą dodajemy śmietanę, którą wcześniej ubijamy (powinna być dobrze napuszona, ale nie do końca ubita „na twardo”). Całość mieszamy i wstawiamy do zamrażalnika na kilka godzin. Przy tej masie nie ma potrzeby mieszania lodów co 30 minut jak w większości przepisów.

Smacznego!