(Nie)całkiem zwykłe lody. 

Niby nic specjalnego – ot, połączenie kremowego greckiego jogurtu z mlekiem skondensowanym. Tutaj jednak diabeł tkwi w jednym małym szczególe… zielonej herbacie matcha!
Uwielbiam ją nie tylko za smak, ale też i za naturalne właściwości barwienia innych produktów. Nadaje się do kremów, polew i deserów. Zawsze smakuje i wygląda dobrze. Tutaj jest zaś nie tylko barwnikiem ale i głównym punktem programu, czyli podstawowym smakiem w lodach 😉
Jeśli jeszcze nie próbowaliście takiego połączenia, koniecznie musicie nadrobić! 

Lody jogurtowe z matchą 

SKŁADNIKI
600 ml greckiego jogurtu
200 ml słodzonego mleka skondensowanego
3 łyżeczki matchy

PRZYGOTOWANIE

Mleko skondensowane mieszamy z matchą (rózgą lub bambusową miotełką) do całkowitego rozpuszczenia się herbaty. Dodajemy jogurt i znów mieszamy całość.

Masę przelewamy do sorbetiery i postępujemy według wskazówek producenta. Po przygotowaniu lodów w sorbetierze przekładamy je do pojemnika i wstawiamy na kilka godzin do zamrażalnika. Przed podaniem przekładamy na 10-15 minut do lodówki.

UWAGA: lody można przygotować również bez użycia sorbetiery. Gotową masę jogurtową wstawiamy do zamrażalnika na 3-4 godziny, co 30 minut miksując, aby nie wytworzyły się kryształki lodu, i aby masa nie zamarzła w jedną całość.

Smacznego!